dr Robert Rojewski

WŁÓKNIAKI - SKÓRA, SZYJA, POWIEKA

Włókniaki to zmiany skórne charakteryzujące się nieregularnym kształtem przypominającym postać grudkowatych narośli. Powstają w wyniku nadmiernego rozrostu tkanki łącznej włóknistej. Włókniaki na skórze najczęściej nie powodują dolegliwości bólowych. Jeśli jednak występują

 w miejscu narażonym na tarcie, może dojść do ich naderwania, swędzenia i zaczerwienienia. Włókniaki na szyi czy twarzy stanowią częsty problem estetyczny i to właśnie kwestie estetyczne skłaniają pacjentów do ich usunięcia.

Włókniaki często występuje mnogo. Zmiana ma barwę cielistą lub ciemniejszą, lekko brązową. Najczęściej występuje w postaci włókniaków

na powiekach, szyi, w pachwinie i skórze głowy. Znamię jest miękkie w dotyku, może być połączone ze skórą cienkim pasmem tkanki lub wyrastać z niej bezpośrednio.

Odpowiedzią na pytanie, jak usunąć włókniaki jest wizyta w Gabinecie Chirurgii. Dysponujemy nowoczesnym, w pełni wyposażonym zapleczem zabiegowym, co pozwala nam na usuwanie włókniaków niezależnie od ich lokalizacji. W tym celu przeprowadzamy laserowe i chirurgiczne usuwanie włókniaków.