dr Robert Rojewski

BRODAWKI - SZYI, STÓP, DŁONI

Brodawka to określenie ogólne. Odnosi się do grudkowatej zmiany skórnej o szerokiej podstawie i zrogowaciałej, nierównej powierzchni. Brodawki powstają najczęściej w wyniku zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego. Brodawki wirusowe powszechnie określa się mianem kurzajek. Wyróżnia się wśród nich brodawki zwykłe, brodawki płaskie oraz kłykciny kończyste. Te ostatnie dotyczą narządów płciowych i są powodowane przez wirusy HPV-6 i HPV-11. Inną odmianą brodawek są brodawki łojotokowe. Najczęściej występują one u osób starszych. Charakteryzują się wypukłą, pomarszczoną powierzchnią i brązowym kolorem.

Brodawki łojotokowe, niezależnie od tego czy przyjmują postać brodawki na szyi, nosie czy powiece, stanowią przede wszystkim problem natury estetycznej. Brodawki wirusowe ponadto powodują dyskomfort i mogą przejawiać tendencje do rozsiewania się. Dlatego tak ważne jest skuteczne usuwanie brodawek wirusowych.

Odpowiedzią na pytanie o to, jak pobyć się brodawek jest wizyta w Gabinecie Chirurgii. Specjalizujemy się w diagnostyce i usuwaniu brodawek niezależnie od ich pochodzenia. Usuwamy zarówno brodawki łojotokowe, jak i wirusowe. Stosujemy:

  • wymrażanie brodawek,
  • laserowe usuwanie brodawek,
  • chirurgiczne usuwanie brodawek.

Profesjonalne usuwanie brodawek pozwala na kompleksowe rozwiązanie problemu, dzięki czemu zmiana skórna nie przejawia tendencji 

do nawrotów. Laserowe usuwanie brodawek, podobnie jak zabiegi chirurgiczne wykonujemy w warunkach ambulatoryjnych. Usuwamy brodawki na stopach, brodawczaki na ciele, brodawki na dłoniach. Gabinet Chirurgii pozostaje do dyspozycji także w sytuacji, w której wymagana jest konsultacja chirurgiczna lub druga opinia w zakresie postawionego rozpoznania i rekomendowanej metody leczenia obserwowanej zmiany skórnej.