dr Robert Rojewski

STULEJKI - LECZENIE I DIAGNOSTYKA

Stulejka u mężczyzn to schorzenie polegające na niemożności całkowitego odprowadzenia napletka z żołędzi prącia. Stulejka jest powszechnym defektem anatomicznym – wrodzonym lub nabytym. Powoduje silny dyskomfort i ból, w szczególności podczas wykonywania czynności higienicznych i podczas stosunku seksualnego. Nieleczona stulejka może przyczynić się również do powstania stanu zapalnego prącia.
Starając się określić, co to jest stulejka, lekarze bardzo często wskazują na podstawowe objawy. Zalicza się do nich m.in.:
  • ból w trakcie próby odciągania napletka
  • ból w trakcie stosunków seksualnych
  • utrudnienie w trakcie oddawania moczu,
  • nawracające stany zapalne prącia
  • trudności z utrzymaniem higieny

Leczenie stulejki zależy od wieku pacjenta i stopnia zaawansowania schorzenia. U starszych chłopców i mężczyzn wskazany jest zabieg stulejki polegający na usunięciu zwężonej części napletka i/lub wykonaniu drobnych nacięć poszerzających ujście napletka, umożliwiające odsłonięcie całej żołędzi prącia. U niektórych mężczyzn operacja stulejki ogranicza się do przeprowadzenia plastyki napletka i/lub wędzidełka. W skrajnych przypadkach usunięcie stulejki może wymagać całkowitego obrzezania.

W Gabinecie Chirurgii oferujemy diagnostykę i operacyjne leczenie stulejki. Naszą pomoc kierujemy również do Pacjentów, którzy uzyskali wstępne rozpoznanie i chcieliby uzyskać drugą opinię, zarówno w kwestii diagnozy, jak i możliwych sposobów leczenia.